Sommerøl – Klubbmøte 14. juni 2011

Tirsdag 14. juni kl. 19.00
Den Gode Nabo

Dagene er blitt lange, nettene korte og dunjakka er stuet vekk i boden. Det er blitt sommer, og hva passer da bedre enn en sommerøltest.
Det mange kanskje forbinder med sommerøl, er et lyst, forfriskende øl som skal drikkes iskaldt og er nokså anonymt i smak og aroma. Mange av ølene vi skal smake på er riktig nok lyse og forfriskende, men vi regner med at de vil pirre deltagernes smaksløker i noe større grad.

Ølene som er med i testen er nominert av klubbmedlemmer. Vi har dessverre ikke kapasitet til å ta med alle de nominerte ølene, så styret har etter beste evne satt sammen en smakspakke med utgangspunkt i bredde og tilgang.

______________________________________________
Referat

Oppmøte: 18

Smakspakke og plassering for de tre beste sommerølene:

 • Duff Beer, Eschweger Klosterbrauerei
 • Sigridøl, Ølve på Egge
 • Paulaner Hefe Weissen (fat)
 • Kinn Jubileum………………………………………….nr. 2
 • Cantillon Gueuze
 • Krekling, Haandbryggeriet
 • Miyama Blonde, Shiga Kogen
 • Norwegian Wood, Haandbryggeriet
 • Dobbel Dose, Haandbryggeriet (fat)……………nr. 3
 • Beer Geek Breakfast, Mikkeller…………………..nr. 1
 • Til venstre: Klubbens sommerfavoritter (1. Mikkeller Beer Geek Breakfast, 2. Kinn Jubileum, 3. Haandbryggeriet Dobbel Dose). I midten: Ølene som var med i testen i kronologisk rekkefølge fra venstre. Til høyre: Stemmetellekomitéen etter endt arbeidsøkt, hvorpå det var vel fortjent med én til</ins>.

  Til venstre: Klubbens sommerfavoritter (1. Mikkeller Beer Geek Breakfast, 2. Kinn Jubileum, 3. Haandbryggeriet Dobbel Dose). I midten: Ølene som var med i testen i kronologisk rekkefølge fra venstre. Til høyre: Stemmetellekomitéen, som etter endt arbeidsøkt fortjente én til.

  Legg igjen en kommentar